Class 3 District 6 Tourney
AT NORTH CALLAWAY HIGH SCHOOL
MONDAY, FEB. 18
First-round games
No. 2 North Callaway 46, No. 7 Winfield 19
No. 3 O'Fallon Christian 42, No. 6 Wright City 20
No. 4 South Callaway 55, No. 5 Montgomery County 29
WEDNESDAY, FEB. 20
Semifinal games
No. 1 Hermann 64, South Callaway 26
North Callaway 59, O'Fallon Christian 40
SATURDAY, FEB. 23
Championship game
Hermann 60, North Callaway 44
Class 3 District 8 Tourney
AT SOUTHERN BOONE HIGH SCHOOL
MONDAY, FEB. 18
First-round games
No. 1 Blair Oaks 60, No. 8 Southern Boone 18
No. 4 Centralia 46, No. 5 Boonville 26
No. 2 California 49, No. 7 Eugene 22
No. 6 Versailles 47, No. 3 Hallsville 32
WEDNESDAY, FEB. 20
Semifinal games
Blair Oaks 42, Centralia 30
California 60, Versailles 27
SUNDAY, FEB. 24
Championship game
Blair Oaks vs. California, 3:30 p.m.
Class 3 District 9 Tourney
AT CUBA HIGH SCHOOL
MONDAY, FEB. 18
First-round games
No. 4 Cuba 51, No. 5 Steelville 43
No. 2 Dixon 69, No. 7 Bourbon 33
No. 3 Fatima 54, No. 6 School of the Osage 41
WEDNESDAY, FEB. 20
Semifinal games
St. James 81, Cuba 52
Dixon 70, Fatima 55
SATURDAY, FEB. 23
Championship game
St. James 64, Dixon 49
Class 2 District 8 Tourney
AT RUSSELLVILLE HIGH SCHOOL
MONDAY, FEB. 18
First-round games
No. 1 Russellville 67, No. 8 Smithton 31
No. 5 New Bloomfield 42, Cole Camp 32
No. 2 Linn 61, No. 7 Belle 30
No. 3 Tipton 42, No. 6 Stover 39
WEDNESDAY, FEB. 20
Semifinal games
Russellville 50, New Bloomfield 32
Linn 66, Tipton 55
SATURDAY, FEB. 23
Championship game
Russellville 59, Linn 36
Class 2 District 9 Tourney
AT LAQUEY HIGH SCHOOL
SATURDAY, FEB. 16
First-round games
No. 1 Crocker 56, No. 8 Newburg 19
No. 5 Vienna 54, No. 4 Stoutland 41
No. 2 Laquey 66, No. 7 Richland 32
No. 6 Iberia 62, No. 3 Plato 59
TUESDAY, FEB. 19
Semifinal games
Crocker 66, Vienna 34
Laquey 60, Iberia 45
SATURDAY, FEB. 23
Championship game
Crocker 58, Laquey 42
Class 1 District 6 Tourney
AT BOLIVAR
TUESDAY, FEB. 19
First-round games
No. 1 Weaubleau 76, No. 8 Humansville 13
No. 4 Tuscumbia 65, No. 5 Climax Springs 35
No. 2 St. Elizabeth 72, No. 7 Wheatland 36
No. 3 Macks Creek 50, No. 6 Hermitage 45
FRIDAY, FEB. 22
Semifinal games
Weaubleau 82, Tuscumbia 76
St. Elizabeth 56, Macks Creek 32
SATURDAY, FEB. 23
Championship game
St. Elizabeth 70, Weaubleau 45
Class 1 District 9 Tourney
AT JAMESTOWN HIGH SCHOOL
MONDAY, FEB. 18
First-round games
No. 1 Chamois 58, No. 8 Missouri School for the Deaf 15
No. 4 Community R-VI 42, No. 5 Prairie Home 38
No. 3 Jamestown 70, No. 6 Higbee 39
No. 2 Glasgow 56, No. 7 Calvary Lutheran 7
WEDNESDAY, FEB. 20
Semifinal games
Chamois 43, Community R-VI 11
Glasgow 60, Jamestown 23
SATURDAY, FEB. 23
Championship game
Chamois 47, Glasgow 37