Girls Basketball
Class 3 District 9
AT ST. JAMES
SATURDAY, FEB. 26
Play-in game
No. 9 South Callaway 46, No. 8 Bourbon 30
MONDAY, FEB. 28
First-round games
No. 1 St. James 62, South Callaway 8
No. 5 Cuba 52, No. 4 Blair Oaks 43
No. 2 Hermann 59, No. 7 Steelville 23
No. 3 Fatima 42, No. 6 Southern Boone 38
WEDNESDAY, MARCH 2
Semifinal games
St. James 57, Cuba 32
Hermann 64, Fatima 53
FRIDAY, MARCH 4
Championship game
Hermann 47, St. James 43
Class 3 District 10
AT COLE CAMP
SATURDAY, FEB. 26
Play-in game
No. 8 Warsaw 58, No. 9 Versailles 29
MONDAY, FEB. 28
First-round games
No. 1 Skyline 43, Warsaw 34
No. 4 Dixon 63, No. 5 Russellville 59
No. 2 California 59, No. 7 Iberia 33
No. 3 Eugene 72, No. 6 Cole Camp 43
WEDNESDAY, MARCH 2
Semifinal games
Skyline 60, Dixon 38
California 52, Eugene 44
SATURDAY, MARCH 5
Championship game
Skyline 46, California 32
Class 2 District 5
AT LOUISIANA
MONDAY, FEB. 28
First-round games
No. 1 Clopton 57, No. 8 Wellsville 36
No. 3 Louisiana 60, No. 6 Paris 29
No. 2 Community R-VI 37, No. 7 New Bloomfield 25
No. 4 Van-Far 55, No. 5 Silex 47
WEDNESDAY, MARCH 2
Semifinal games
Clopton 47, Van-Far 29
Louisiana 40, Community R-VI 24
SATURDAY, MARCH 5
Championship game
Clopton 38, Louisiana 36
Class 2 District 8
AT SMITHTON
MONDAY, FEB. 28
First-round games
No. 1 Smithton 55, No. 8 Northwest: Hughesville 29
No. 2 Sedalia Sacred Heart 54, No. 7 Lincoln 28
No. 6 Pilot Grove 53, No. 3 Windsor 39
No. 5 Stover 47, No. 4 Tipton 47
WEDNESDAY, MARCH 2
Semifinal games
Smithton 44, Stover 42
Sedalia Sacred Heart 49, Pilot Grove 37
FRIDAY, MARCH 4
Championship game
Sedalia Sacred Heart 46, Smithton 38
Class 2 District 9
AT LAQUEY
SATURDAY, FEB. 26
First-round games
No. 1 Richland 66, No. 8 Belle 25
No. 4 Newburg 55, No. 5 Linn 47
No. 2 Crocker 60, No. 7 Stoutland 36
No. 3 Laquey 73, No. 6 Vienna 29
WEDNESDAY, MARCH 2
Semifinal games
Richland 65, Newburg 60
Laquey 56, Crocker 54
FRIDAY, MARCH 4
Championship game
Laquey 60, Richland 52
Class 1 District 9
AT JAMESTOWN
MONDAY, FEB. 28
First-round games
No. 4 Prairie Home 43, No. 5 Tuscumbia 29
No. 3 Jamestown 2, No. 6 Missouri School for the Deaf 0 (forfeit)
THURSDAY, MARCH 3
Semifinal games
No. 2 St. Elizabeth 50, Jamestown 34
No. 1 Chamois 69. Prairie Home 37
SATURDAY, MARCH 5
Championship game
St. Elizabeth 62, Chamois 60 (OT)