The Lewis and Clark seventh- and eighth-grade track and field teams hosted Gentry, Lange and Oakland middle schools in a non-scoring meet Thursday.
Here are the top-five finishers for Lewis and Clark (with grades) at the event:
BOYS
100-meter hurdles: 4. Graham Bond, 8, 19.39.
100-meter dash: 2. Cody Wendel, 8, 12.68; 5. Travis Smith, 8, 13.04.
4x200-meter relay: 2. Lewis and Clark A, 1:48.50; 5. Lewis and Clark B, 1:57.02.
1,600-meter run: 2 Trevon Myers, 7, 5:29.43; 5. Patrick Malone, 8, 5:43.15.
4x100-meter relay: 2. Lewis & Clark A, 50.16.
400-meter dash: 2. Cortez Hays, 8, 1:00.35.
800-meter run: 1. Trevon Myers, 7, 2:29.58; 2. Quinn Walker, 7, 2:29.75; 5. Cortez Hays, 8, 2:32.11.
200-meter dash: 5. Keith Driver, 7, 28.60.
4x400-meter relay: 2. Lewis & Clark A, 4:14.24; 4. Lewis & Clark B, 4:33.50.
High jump: 2. Travis Smith, 8, 5-4; 3. Cortez Hays, 8, 5-2; 4. Zion Strickland, 8, 5-0.
Pole vault: 5. Trevon Myers, 7, 7-0.
Triple jump: 5. Marshaun Dye, 7, 31- 1/2.
Discus: 2. Zion Strickland, 8, 108-9.
Shot put: 2. Brandon Backus, 8, 40-3.
GIRLS
100-meter hurdles: 1. Mikiaya Smith, 8, 17.69; 2. Kaitlyn Schwandtner, 8, 18.44; 3. Rhakala Blackmon, 7, 18.89.
4x200-meter relay: 2. Lewis and Clark A, 2:01.93.
1,600-meter run: 4. Elizabeth Dunn, 8, 6:34.48; 5. Jackie Hensley, 8, 6:35.63.
4x100-meter relay: 3. Lewis & Clark A, 55.99.
400-meter dash: 2. Rhakala Blackmon, 7, 1:08.42; 3. Kaitlyn Schwandtner, 8, 1:10.49.
800-meter run: 3. Elizabeth Dunn, 8, 3:01.27; 5. Jackie Hensley, 8, 3:02.70.
200-meter dash: 5. Rhakala Blackmon, 7, 29.28.
4x400-meter relay: 2. Lewis & Clark A, 5:04.51; 5. Lewis & Clark B, 5:25.23.
High jump: 2. Callin Mooney, 8, 4-6.
Pole vault: 2. Kaitlyn Schwandtner, 8, 7-6; 4. (tie) Riley Rhoads, 7, 6-0.
Long jump: 3. Kaitlyn Schwandtner, 8, 13-6 1/2; 5. Kourtnie Davis, 8, 13-3 1/2.
Triple jump: 2. Sakkyra King, 8, 28-9 1/2.
Discus: 2. Riley Rhoads, 7, 60-11.
Shot put: 2. Riley Rhoads, 7, 29-2; 3. Laurine Shoki, 8, 28-11 1/2; 5. Delaney Vaught, 8, 28-5 1/2.