Here are results and remaining schedules for Missouri high school boys basketball playoffs in Class 1 through 5.
Class 5 Sectionals
WEDNESDAY, MARCH 6
Jackson 60, Chaminade 59
DeSmet 59, Eureka 38
Vianney 44, Troy 37
McCluer North 71, Fort Zumwalt North 66
Hickman 53, Washington 49 (OT)
Springfield-Kickapoo 31, Willard 30
Rockhurst 72, Blue Springs South 67
Fort Osage 53, St. Joseph Central 34
Class 5 Quarterfinals
SATURDAY, MARCH 9
DeSmet 81, Jackson 48
Vianney 49, McCluer North 44
Hickman 73, Springfield Kickapoo 68
Rockhurst 81, Fort Osage 55
Class 5 Final Four
AT MIZZOU ARENA
FRIDAY, MARCH 15
Semifinal games
DeSmet (24-6) vs. Vianney (22-8) , 3:20 p.m.
Hickman (26-2) vs. Rockhurst (24-5), 5 p.m.
SATURDAY, MARCH 16
Third-place game
TBD, 11:30 a.m.
Championship game
TBD, 6:40 p.m.
Class 4 Sectionals
WEDNESDAY, MARCH 6
Sikeston 84, Park Hills Central 50
Gateway Tech 64, Festus 45
Normandy 39, Miller Career 36
Mexico 56, Duchesne 52 (OT)
St. Francis Borgia 47, Springfield Hillcrest 45
Republic 62, Carl Junction 42
Grandview 77, Pleasant Hill 75
Liberty North 49, St. Joseph Lafayette 43
Class 4 Quarterfinals
SATURDAY, MARCH 9
Sikeston 62, Gateway Tech 52
Normandy 60, Mexico 52
Republic 46, St. Francis Borgia 33
Liberty North 69, Grandview 57
Class 4 Final Four
AT MIZZOU ARENA
THURSDAY, MARCH 14
Semifinal games
Sikeston (26-2) vs. Normandy (19-8), 3:30 p.m.
Republic (26-4) vs. Liberty North (22-5), 5:10 p.m.
FRIDAY, MARCH 15
Third-place game
TBD, noon
SATURDAY, MARCH 16
Championship game
TBD, 3 p.m.
Class 3 Sectionals
WEDNESDAY, FEB. 27
Charleston 85, Clearwater 63
Madison College Prep 66, Maplewood-Richmond Heights 49
Lutheran North 79, O'Fallon Christian 59
Southern Boone 87, Highland 73
Fatima 62, Hartville 46
Strafford 70, Seneca 50
Lafayette 54, Butler 48
St. Pius X: Kansas City 70, Maryville 64
Class 3 Quarterfinals
SATURDAY, MARCH 2
Madison College Prep 63, Charleston 54
Lutheran North 57, Southern Boone 47
Fatima 65, Strafford 45
St. Pius X: Kansas City 62, Lafayette County 52
Class 3 Final Four
AT MIZZOU ARENA
THURSDAY, MARCH 7
Semifinal games
Madison College Prep 69, Lutheran North 43
St. Pius X: Kansas City 58, Fatima 46
FRIDAY, MARCH 8
Third-place game
Lutheran North 74, Fatima 47
SATURDAY, MARCH 9
Championship game
Madison College Prep 67, St. Pius X: Kansas City 52
Class 2 Sectionals
WEDNESDAY, FEB. 27
Winona 65, Bernie 62
Oran 64, Elsberry 52 (OT)
Canton 81, Northeast: Cairo 70
Salisbury 77, Russellville 47
Iberia 80, Dora 58
Pierce City 37, Crane 35
THURSDAY, FEB. 28
Sedalia Sacred Heart 80, Skyline 59
West Platte 67, Albany 55
Class 2 Quarterfinals
SATURDAY, MARCH 2
Oran 63, Winona 61
Salisbury 68, Canton 34
Iberia 52, Pierce City 47
West Platte 76, Sedalia Sacred Heart 66
Class 2 Final Four
AT MIZZOU ARENA
THURSDAY, MARCH 7
Semifinal games
Salisbury 81, Oran 65
West Platte 57, Iberia 48
FRIDAY, MARCH 8
Third-place game
Iberia 65, Oran 63
SATURDAY, MARCH 9
Championship game
Salisbury 70, West Platte 56
Class 1 Sectionals
TUESDAY, FEB. 26
Scott County Central 83, Risco 77
Eminence 78, Hurley 40
WEDNESDAY, FEB. 27
Fair Play 66, Macks Creek 53
Wellington-Napoleon 67, North Andrew 45
Stanberry 42, Rock Port 34
THURSDAY, FEB. 28
Drexel 67, Pilot Grove 48
Marion County 50, Glasgow 48 (OT)
Meadville 76, Hale 34
Class 1 Quarterfinals
SATURDAY, MARCH 2
Emminence 65, Scott County Central 55
Drexel 84, Fair Play 67
Meadville 42, Marion County 35
Stanberry 53, Wellington-Napoleon 51
Class 1 Final Four
THURSDAY, MARCH 7
AT HEARNES CENTER
Semifinal games
Eminence 65, Drexel 64
Stanberry 51, Meadville 47
FRIDAY, MARCH 8
AT MIZZOU ARENA
Third-place game
Drexel 75, Meadville 50
SATURDAY, MARCH 9
AT MIZZOU ARENA
Championship game
Eminence 60, Stanberry 60